„Mazieji Sodai“ yra nedidelis, netoli Naujosios Vilnios įsikūręs daugiamečių žolinių augalų augynas. Jame jau kelintus metus auginu kantrius, ištvermingus augalus, labiausiai tinkamus natūralistinio stiliaus želdinimui. Augyne stengiuosi turėti kiek įmanoma didesnius kiekvienos rūšies/veislės kiekius, kadangi tai leidžia kurti harmoningus gėlynus (sodinti augalus ne po vieną, o pasikartojančiomis grupėmis). Tuo tarpu asortimento labai neplečiu – jį reguliariai peržiūriu, atnaujinu pasirinkdama naujas, kažkuo geresnes augalų rūšis/veisles ir atsisakydama prastesnių. Siekiu, kad būtų pakankamas patikrintų rūšių/veislių skaičius saulėkaitai bei pavėsiui, sausai bei drėgnai vietai, derlingam bei skurdžiam dirvožemiui.

Rinkdama augalus savo asortimentui ypatingai kreipiu dėmesį į tai, kad:
  • augalas būtų pakantus įvairioms augimo sąlygoms, atsparus ligoms ir kenkėjams, nereikalautų daug priežiūros, nebūtų invazyvus.
  • augalas būtų dekoratyvus visą šiltąjį sezoną, o dar geriau, jei likusios augalo dalys liktų dekoratyvios ir žiemą.
  • augalas pritrauktų vabzdžius (aišku, labiausiai visi laukia drugių, bet manau, jog kamanės, bitės ir kiti vabzdžiai taip pat labai džiugina).
Šiltuoju metų laiku mielai priimu lankytojus pasižiūrėti, kaip augalai atrodo augdami gėlynuose (prieš važiuojant reiktų pasiskambinti ir susitarti dėl patogaus laiko). Taip pat mano auginamus augalus galite pamatyti kartu su kolege Dalia Bastiene (studija „Sodo meno avilys“) kurtame viešame gėlyne Subačiaus gatvės apžvalgos aikštelėje.